ثبت نام کاروان دانشجویی پیاده روی اربعین 98

?هدف اصلی کاروان اربعین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(ره) حضور در آیین پیاده روی نجف به کربلا به عنوان یکی از آداب زیارت اربعین می باشد و سایر برنامه ریزی های کاروان متناسب با آن صورت گرفته است لذا دانشجویانی که تمایل به شرکت در برنامه پیاده روی نجف به کربلا را ندارند بهتر است از امکانات سایر کاروان ها بهره مند شوند

لازم است متقاضیان محترم، مشکلات امنیتی عراق و احتمال بروز هر گونه حوادث غیرمترقبه و نیز سختی سفر را در نظر داشته باشند. لذا اکیدا خواهشمند است متقاضیان گرامی شرایط سفر را قبل از اقدام به ثبت نام با دقت مطالعه نمایند. بدیهی است هیئت ابنا الزهرا (س) بسیج دانشجویی دانشگاه مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از این گونه اتفاقات برعهده نخواهد گرفتشایان ذکر است کلیه زائران محترم تحت پوشش بیمه می باشند؛

مهلت ثبت نام اولیه: 1 الی 10 ام مهر ماه 98 ( در صورت تکمیل ظرفیتt ثبت نام قبل از موعد بسته خواهد شد)

✅ شرایط سفر :

? بازه‌ی تقریبی زمان سفر از پنج شنبه  18 مهر الی  یک شنبه 28 مهر خواهد بود و احتمال تغییر این بازه زمانی با توجه به تغییر شرایط کشور عراق وجود.
? تاریخ اربعین در ایران 27  مهر (شنبه) میباشد.

?برنامه ی احتمالی کاروان به نحوی است که  روز شنبه (27 مهر)  به سمت تهران حرکت صورت می گیرد و پیش بینی میشود بامداد یک شنبه (28 مهر ) به تهران برسیم، قابل ذکر است که طبق فتاوای اکثر مراجع عظام تقلید سفر در روزهای نزدیک به اربعین اگر به قصد زیارت اربعین باشد، همان ثواب اربعین را دارد.

? مبدأ و مقصد نهایی حرکت کاروان تهران می باشد. مکان و ساعت دقیق حرکت متعاقبا از طریق سایت و کانال هیئت ابنا الزهرا(س) خواهد شد. لذا زائرین محترم بعد از قطعی شدن ثبت نام حتما همچنان خبر ها را پیگیری نمایند.

? زیارت کاظمین و سامرا در برنامه سفر قرار دارد. (با توجه به شرایط کشور عراق، امکان کنسل شدن زیارت حرم های این دو شهر وجود دارد.)

زیارت شهر کوفه در برنامه سفر وجود ندارد.

?سفر به صورت زمینی از طریق اتوبوس 44 نفره برنامه‌ریزی شده است.  دو شب در شهر نجف اسکان خواهیم داشت. مسیر بین نجف تا کربلا ( 80 کیلومتر) به صورت پیاده روی خواهد بود. مسئولیت اعضای کاروان و زمان بندی حرکتشان و محل خواب و غذا در طول مسیر پیاده روی به عهده هر فرد میباشد. در کربلا اسکان در بازه زمانی مشخص توسط کاروان ارائه خواهد شد. مسیر برگشت از کربلا به سمت تهران به صورت مستقیم با اتوبوس خواهد بود.
?اسکان نجف و کربلا در بازه زمانی مشخص به عهده کاروان میباشد.
? راهنمای مسیر ، نقشه منطقه اسکان ها، کارت های معرفی اسکان و شماره مسئولین کاروان در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

?تاکید می شود که محل اسکان زائرین گرامی در شهرهای نجف و کربلا مدرسه، حسینیه، خانه و یا هتل می باشدکه کیفیت آن به مراتب از موارد مشابه در ایران پایین تر است لذا با توجه ازدحام بالای جمعیت در آن ایام و دشواری های احتمالی سفر لازم است زائرین محترم در هنگام ثبت نام نهایت بررسی و دقت را داشته باشند.

وضعیت اسکان و سایر لوازم رفاهی در کشور عراق در ایام اربعین به گونه‌ای است که “علی رغم همه‌ی تلاش های صورت گرفته” در راستای تامین آن‌ها به بهترین نحو، امکان هر گونه حادثه‌ی ناگهانی وجود دارد. تاکید می‌شود که برای جوانب مختلف مسائل رفاهی (اعم از وضعیت اتوبوس‌ها، وضعیت اسکان و …) تلاش مقتضی صورت گرفته است، اما شرایط ویژه‌ی اربعین به گونه‌ای است که همیشه احتمال هرگونه بی‌برنامگی وجود دارد؛ مانند معطلی‌های هنگام عبور از مرز، ترافیک شدید جاده‌ها، معطلی زیاد برای رسیدن به اسکان، جا به جایی محل اسکان و… .
بدیهی است که با وجود چنین شرایطی، برای حل مشکلات غیر قابل اجتناب و گاها غیر قابل پیش بینی، در کنار صبر و شکیبایی زائرین عزیز، نهایت هماهنگی و همکاری با مسئولین کاروان و صد البته آگاهی از این مسائل لازم می‌باشد.
پیشنهاد می‌شود متقاضیان گرامی در مورد این مسائل با سایر زواری که سال‌های قبل توفیق زیارت داشته‌اند صحبت کرده و از واقعیت‌های موجود آگاهی‌های لازم را کسب نمایند.
لذا اکیدا تقاضا می‌شود متقاضیانی که اقدام به ثبت نام می‌کنند حتما با آگاهی کامل نسبت به مشکلات و مسائل اقدام به چنین کاری نمایند.

?در ضمن لازم به ذکر است که به دلیل همین قبیل مشکلات ذکر شده هزینه‌ی اخذ شده از زائرین محترم قطعی و نهایی نمی‌باشد و با توجه به هزینه‌های صورت گرفته مبلغی عودتیا بازگرفته می‌شود.

 

شرایط سفر برای خواهران :

?علاوه بر شرایط کلی سفر که در بالا ذکر شد، رعایت شرایط زیر برای خواهران الزامی است.
?حضور و ثبت نام در مراسم پیاده روی فقط در صورتی است که متقاضیان خواهر به همراه یکی از محارم (پدر،برادر، همسر) مسیر 80 کلومتری نجف تا کربلا را حرکت کنند. (ثبت نام خواهران به صورت مجردی امکان پذیر نیست و حتما باید یکی از محارم آنها در کاروان حضور داشته باشند)

✅ هزینه سفر :

?با توجه به عدم ثبات قیمت دلار ،کل هزینه سفر(اتوبوس+غذای و میان وعده داخل اتوبوس) برای هر دانشجو به صورت پیش بینی اولیه 750 هزار تومان می‌باشد.

?هزینه دریافتی کاروان شامل: اتویوس+غذای اتوبوس، میان وعده و هزینه های احتمالی  میباشد.

? لازم به ذکر است که به دلیل همین قبیل مشکلات ذکر شده هزینه‌ی اخذ شده از زائرین محترم قطعی و نهایی نمی‌باشد و با توجه به هزینه‌های صورت گرفته مبلغی “عودت” یا “بازگرفته” می‌شود.

?توجه: هزینه ذکر شده قطعی نمی‌باشد و بر اساس قیمت ارز و شرایط عراق (از جمله تغییر محل اسکان و …) و تخفیف احتمالی احتمال تغییر دارد که در این صورت به اطلاع زائر محترم خواهد رسید. همچنین در صورت کمک مالی از طریق بانی و خیر و یا از طریق دانشگاه هزینه ی مذکور کاهش می یابد.

?در صورت کمک مالی از طرف دانشگاه، این هزینه صرفا برای دانشجویان دانشگاه بوده و از سایر متقاضیان مبلغ کامل هزینه دریافت می شود.

?با توجه به پرداخت هزینه برای حمل و نقل و … از عودت آن بخشی از مبلغ پرداخت شده توسط متقاضی که هزینه شده است، معذوریم. 

 

✅ شرایط متقاضیان ثبت نام :

?با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده، فرصت ثبت نام هم برای برادران، و هم خواهران (به همراه یکی از محارم) می باشد.

?همراهان دانشجویان دانشگاه، همانند “سایر دانشجویان غیر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ” و “غیر دانشجویان” می توانند ثبت نام کنند.

?اما برای ثبت‌نام قطعی، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اولویت می‌باشند. و “دانشجویان سایر دانشگاه ها” و “غیر دانشجویان” در اولویت بعدی قرار دارند. ( این شرایط شامل متاهلینی که یکی از آنها دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند، نمیباشد)

توجه شود که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که ثبت نام قطعی شده باشند، اگر حتما قصد دارند که با همراه خود در سفر باشند، درصورتی که کاروان ظرفیت برای حضور همراه را نداشته باشد، دراولویت بعدی برای حضور در کاروان قرار می گیرند.

?با توجه به مسیرهشتاد کیلومتری نجف به کربلا و دشواری های احتمالی، و برنامه ی کاروان به استفاده از این پیاده روی، ضروری است همسفران عزیز از سلامتی و توان جسمی کافی برخوردار باشند.

لازم به ذکر است رعایت شرایط کاروان برای حضور خواهران در کاروان و پیاده روی الزامی است و در هر شرایطی مسئولیت زائران در حین سفر و پیاده روی به عهده کاروان و بسیج دانشجویی نمی باشد.

?بعد از قطعی شدن ثبت نام، متقاضیان دارای معافیت تحصیلی می بایست بعد از قطعی شدن ثبت نام متقاضیان می بایست در سایت https://services.epolice.ir  جهت اخذ مجوز خروج از کشور ثبت نام کنند ( فقط برای افرادی که مشمول خدمت می باشند یا معافیت تحصیلی دارند ) و هم چنین  همه متقاضیان اعزام به اربعین میباید در سایت https://samah.haj.ir/   به جهت دریافت بیمه ثبت نام کنند.

?لازم به ذکر است پاسپورت متقاضیان می بایست حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

?دانشجویان ذخیره ی جانشین شده امکان انصراف نخواهند داشت.
? بعد از پایان ثبت نام برای هر فرد کد پیگیری صادر خواهد شد که بعد از انجام قرعه کشی و اولویت بندی ها، قطعی بودن حضور متقاضیان به وسیله کد های پیگیری در سایت و کانال منتشر خواهد شد.

???
#اطلاعیه_مهم (ثبت نام همراهان)
به اطلاع میرساند در فرم ثبت نام، بخشی وجود دارد که از شما اطلاعات #فرد_همراه شما ( مادر، پدر،همسر و…) را در کاروان درخواست میکند. توجه کنید که ثبت اطلاعات فرد همراه مورد نظر در آن فیلد به منزله ثبت نام در کاروان نیست و باید حتما فرد مورد نظر( مادر، پدر،همسر و…) به صورت جداگانه ثبت نام کند و مانند شما در فیلد همراه کاروان اسم #شما را هم به عنوان همراه ثبت نماید.
هدف از این فیلد برنامه ریزی بهتر برای اعضای کاروان است.
اولویت بندی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و متاهلینی که یکی از آنها دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند، #یکسان است و در اولویت #اول قرار دارد.
پدر ، مادر ، خواهر و… در صورتی که دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نباشند، در اولویت #دوم قرار دارد و در صورت کمبود ظرفیت از کاروان حذف خواهند شد. (به غیر از خواهران مجردی که قصد حضور دارند، حضور یکی از محارم مجاز است.)

چند نکته در باره کاروان اربعین بسیج دانشجویی:
? برای ثبت نام در کاروان لازم نیست صبر کنید پاسپورت تان بیاید و بعد اقدام کنید، ثبت نام کنید و سپس برای پاسپورت  اقدام بفرمایید.
? کاروان به همت هیئت ابنا الزهرا(س) بسیج دانشجویی شکل گرفته و هیچ کدام از قسمت های دانشگاه کمک مالی نکرده اند.
?توجیه غیبت ها با توجه به رضایت اساتید امکان پذیر است، پس دانشجویان باید قبل از اقدام با اساتید مسئله را مطرح کرده باشند. مجموعه های دانشکده ای می توانند با مکاتبه با آموزش و اساتید در تسریع این روند راهگشا باشند.
? ظرفیت کاروان محدود است و نهایی شدن افراد بر اساس اولویت و زمان ثبت نام میباشد، قطعا اولویت با دانشجو های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، بنابر این آنهایی که همراه دارند از حالا به فکر کاروان های دیگر هم باشند.
? شرایط کاروان مثل باقی کاروان ها است و مجموعه فقط متعهد اتوبوس و اسکان کربلا و نجف می باشد.
? برای ثبت نام فقط  و فقط از طریق سایت باید اقدام کنند.
? مجوز خروج از کشور افراد حداکثر تا 48 ساعته اعلام می شود، اما حتما باید از سایت نظام وظیفه با داشتن کد سخا پیگیر روند درخواست مجوز خروج از کشور باشید. آنهایی که پاسپورت ندارند نگران نباشند، پاسپورت سه روزه صادر می شود.

ثبت نام برادران( ظرفیت تکمیل شد)                 ثبت نام خواهران ( ظرفیت تکمیل شد)

 

۵
برچسب ها :

دیدگاه شما

۵ دیدگاه

 • سین_میم_الف
  27 سپتامبر 2019

  سلام…
  می‌دونید چیه؟! اون دختری ک بخواد بره برای پیاده‌روی اربعین، بالاخره می‌ره…و چ بهتر ک این شرایط از طریق دانشگاه براش فراهم شه ک محیط امن تری رو داشته باشه!! و از اون طرف، کسی ک یه محرم داره برای همراهی سفر، با همون شخص ب صورت جدا یا با یک کاروان غیر دانشجویی هم بره، احتمال اینکه مشکلی براش پیش بیاد کمه…ولی با این شرطِ همراه بودن با یک محرم برای یک دختر، یکی مثل من ک کسی نمی‌تونه همراهم بیاد، مجبوره با یه کاروان ناشناس اقدام کنه…..
  مسئولیت سنگینیه؟! درست!!…
  اما قبول نکردن این مسئولیت ب چه قیمت….!؟ : )
  گاهی قبل از اخذ تصمیم، یکم بیشتر عواقبش رو بسنجیم، بد نیست…..
  إن شاء الله زیارت هممون پیشاپیش قبول باشه…. :)))

  • سلام علیکم
   حرف شما صحیح است
   بازم ما عذرخواهی می کنیم
   میتوانید در سایت a-ghaem.ir سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران ثبت نام کنید.

 • ش.ص
  29 سپتامبر 2019

  سلام…
  اگر فارغ التحصیل دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی از دانشگاه شهید بهشتی باشیم می تونیم در این کاروان ثبت نام کنیم

  • سلام علیکم
   طبق توضیحات سایت، ثبت نام برای عموم آزاد می باشد. اما نهایی شدن ثبت نام طبق اولویت بندی ذکر شده خواهد بود.
   لطفا توضیحات سایت را مطالعه بفرمایید.

 • سید وحید
  03 اکتبر 2019

  سلام بر دوستان…خواهشا طوری برنامه ریزی کنید که جمعه برگشت باشهکه شنبه برسیم تهران و یکشنبه سر دانشگاه و کار باشیم…طبق تجربه سالهای قبل لازم نیست خود روز اربعین کربلا باشیم هم اوج برگت هستش و هم به برنامه هامون نمیرسیم..ممنون